Praca w Mondi - dlaczego warto nas wybrać?
Dajemy pewność i bezpieczeństwo
Wypłaty zawsze na czas, jasne warunki pracy i zatrudnienia, pomoc w dopełnieniu formalności i odnalezieniu się w nowym miejscu – te rzeczy gwarantujemy naszym Pracownikom. Możesz nam zaufać.
Zapewniona opieka Koordynatora
W momencie zatrudnienia kontakt z Tobą przejmie Koordynator Projektu. Jego zadaniem będzie wspieranie Cię w sprawach urzędowych i organizacyjnych w czasie zatrudnienia. Kontakt przebiega z pomocą maila i telefonu, ale zdarza się, że odwiedzamy zatrudnionych w miejscu pracy – wtedy możemy porozmawiać na żywo.
Niemiecka umowa o pracę i zasady zatrudnienia
Wszyscy Pracownicy wyjeżdżający za Odrę zatrudnieni są w ramach niemieckiej umowy o pracę. Oznacza to, że obowiązuje ich niemieckie prawo pracy. Wiąże się to także z szeregiem możliwych przywilejów, jak Kindergeld.
Oferujemy pomoc w znalezieniu zakwaterowania
Nasi Koordynatorzy znajdują dla Pracowników kwatery, w których mogą zamieszkać. Dbamy o to, by były to kwatery prywatne, z możliwością zameldowania i bez długoterminowej umowy oraz konieczności wpłacenia kaucji. Opłata za kwaterę jest po stronie Pracownika. Korzystanie z proponowanych przez Mondi kwater jest opcjonalne. Każda osoba może również znaleźć dogodne zakwaterowanie na własną rękę.
Jasne zasady zatrudnienia
Przed podjęciem zatrudnienia w Niemczech i podpisaniem umowy o pracę każda osoba otrzymuje komplet informacji dotyczących zasad zatrudnienia oraz wyjazdu. Nie stosujemy ukrytych klauzul i „drobnych druczków”. Jeśli jakaś kwestia pozostaje niejasna, chętnie ją wyjaśnimy.
Wsparcie na pierwszy wyjazd do Niemiec i długofalowa współpraca
Rozumiemy, że pierwszy wyjazd do pracy w Niemczech jest stresujący. Nowa sytuacja budzi u wielu osób obawy. Dokładamy starań, by minimalizować trudności i wspieramy Pracowników na każdym etapie.
Dajemy poczucie bezpieczeństwa
Jasne zasady zatrudnienia, umowa o pracę, wypłata zawsze na czas. To aspekty, które pozwalają naszym Pracownikom poczuć się bezpiecznie. Możesz być spokojny o byt swój i rodziny.
Możesz liczyć na nasze wsparcie
Jesteśmy tu dla Ciebie. Chętnie wysłuchamy Twoich wątpliwości i odpowiemy na wszystkie pytania. Wierzymy, że nie ma pytań, których nie powinno się zadawać. Chcemy mieć pewność, że przed podjęciem zatrudnienia znasz jego zasady i zakres swoich obowiązków.
Gwarantujemy profesjonalną obsługę kadrowo- płacowa
Jesteśmy Pracodawcą, który sprawuje nad Pracownikiem kompleksową opiekę. Wszelkie kwestie kadrowo-płacowe uzgodnisz i załatwisz z nami.
Jesteśmy elastyczni i dostępni dla Pracowników
Nasza praca nie kończy się na zatrudnieniu i podpisaniu umowy. Jesteśmy z Pracownikiem przez cały okres zatrudnienia, otwarci na pomoc i pytania. Możesz się z nami kontaktować mailowo, telefonicznie i osobiście. W firmach, gdzie jest zatrudnionych wielu naszych Pracowników, pełnimy regularne dyżury, w których czasie można się z nami bez przeszkód spotkać.
Zapewniamy indywidualne podejście do Pracowników i Kandydatów
Pracownicy nie są dla nas pozycją z tabelki w Excelu. Znamy osoby, które z nami pracują, dzięki czemu rozumiemy ich problemy i potrzeby. Z całą pewnością przekonasz się o tym, zostając z nami na dłużej!
Chcesz dołączyć się
do grona Mondi?

Może jeszcze nie wiemy,
że szukamy właśnie Ciebie!
Zostaw nam swoje CV!

Zostaw swoje cv
Opinie o Mondi – sprawdź, co piszą o nas nasi Kandydaci i Pracownicy!

(Źródło: Google Moja Firma)

Korzystałem dwukrotnie z usług Mondi – za każdym razem byli ogromnym wsparciem i fachową pomocą. Świetna obsługa, kompetentni koordynatorzy. Polecam!

Marek Grybora

Kolejna firma do mojej listy zaufanych. Korzystałem przy poszukiwaniu tymczasowego zatrudnienia za granicą i jestem zadowolony. Pełen profesjonalizm i praca z klientem.

Radosław Michalczak

Firma godna polecenia. Formalności związane z podjęciem pracy załatwiane z konsultantami od ręki. Wszystko jasno i otwarcie opisane, pełne wsparcie na każdym etapie. Polecam!

Ilona Staś

Firma godna polecenia. Zawsze pomogą, doradzą, rozwieją wątpliwości. Pomoc na najwyższym poziomie. Jeżeli jest tylko szczera chęć do podjęcia pracy, to nie pojawią się żadne problemy.

Martyna Batkowiak

Korzystałam i skorzystam ponownie. Rzetelna firma z pomocną kardą. Korzystanie z ich usług jest pewne i bezpieczne. Nie zostawiają ludzi na lodzie, potrafią być fachowym doradcą w kwestiach spornych.

Mariola Steniek

Bardzo profesjonalna Agencja. Korzystalam juz w zyciu z wielu agencji i wspolpracowalam z wieloma rekruterami -ale jak narazie Mondi zrobilo na mnie najwieksze wrazenie. Pani Monika Siudzinska prowadzila moja rekrutacje i jestem jej bardzo wdzieczna za pozytywne nastawienie i indywidualne podejscie :) Polecam i pozdrawiam.

Katarzyna Grzelak

(Źródło: Gowork.pl)

Zacznę od tego że jedni piszą źle drudzy dobrze o Mondi z Poznania jak to zwykle bywa nie wszyscy ludzie są tacy sami więc opisze tylko i wyłącznie swój przypadek. Ja pracowałem w mondi z Poznania 9 miesięcy i powiem wam że nie mogłem na nic narzekać wypłaty na czas, sprawy zwiazane z pracą i pobytem w niemczech załatwiane sprawnie dużo pomocy ze strony Doroty P. pani koordynatorki i naprawdę dobrze wspominam pracę dla mondi. Jeśli w jakiś sposób wam pomogłem to super.

Krzysztof z Zabrza

Langenau – Praca komisjonowanie/wózek widłowy. Przez niecałe dwa lata byłem pracownikiem firmy Mondi Polska z Poznania i jestem pełen podziwu i przy okazji wdzięczny ,że trafiłem na tą firmę. Dlaczego? Wypłaty konkretnie do 20 dni roboczych banku, bony na ubrania co pół roku, dieta taka jaka się należy (w zależności od znajomości języka niemieckiego)-sprawdzane telefonicznie! Profesjonalne podejście do pracownika – rozmowa z koordynatorem nawet po jego godzinach pracy! Rozliczenia-cetel odpowiednio szybko przed wypłatą, delegacje płacone extra! plusem jest własny samochód! Pozdrawiam panią Martę i panią Dorotę! Współpraca dobiegła końca z czasem podpisania kontraktu bezpośrednio z firmą Schaeflein. Oczywiście żałuję podpisania:). Kto wie, może znów się usłyszymy. P.S. jak ktoś nie zna niemieckiego ,jest bez auta i bez uprawnień to niech nie myśli ,że zarobi 2000eu netto na /msc. Warto zainwestować trochę w język, by każda strona miała lżej. Szczerze POLECAM!

Grzegorz Szmyt

Skorzystałem raz i skorzystam ponownie kiedy będzie taka potrzeba. Profesjonalna firma, doświadczeni ludzie. Zebrane oferty dopasowane do kwalifikacji i pełne wsparcie koordynatorów na każdym etapie.

Jacek Florczak

Nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń do współpracy z Mondi Polska, a zdarzyła mi się ona nie jeden raz. Świetna opcja przekierowania i koordynacji jak ktoś pierwszy raz chce wyjechać do pracy i chce mieć wszytko pewne, bezpieczne. Polecam!

Tosiek

Fachowcy w każdym calu. Przekierują, pomogą, doradzą. Zawsze można na nich liczyć. Profesjonalizm i podejście do klienta poziom wzorowy – poza jakąkolwiek wątpliwością.

Franek

Wyjeżdżałem do tymczasowej pracy w DE 3 razy. Wszystkie wyjazdy koordynowali ludzie z Mondi Polska. Wszystkie wyjazdy oceniam pozytywnie zarówno pod względem procedury wybierania pracy jak i dogrywania szczegółów na miejscu.

T. Gruziński

Bogactwo ofert, fachowe wsparcie. Miałem okazję korzystać raz, gdy tylko będzie taka potrzeba, to wrócę po wsparcie po raz kolejny. Polecam!

Eryk Czarnecki
Jak wygląda rekrutacja do pracy tymczasowej? Sprawdź etapy
Aplikacja 1

Wśród naszych ofert znalazłeś coś dla siebie? Aplikuj! Możesz to zrobić na kilka sposobów – przez formularz z ogłoszenia, wysyłając CV na adres mailowy lub dzwoniąc do nas. Jeśli oferta, na którą aplikujesz, wymaga uprawnień (np. SEP lub operatora wózka widłowego), dołącz skany do CV.

Rozmowa kwalifikacyjna

Jeśli Twoje doświadczenie odpowiada oczekiwaniom Pracodawcy, rekruter skontaktuje się z Tobą, w celu zaproszenia na spotkanie rekrutacyjne. Odbędzie się ono w naszym biurze. Jeśli mieszkasz zbyt daleko, rozmowa, dla Twojej wygody, może zostać przeprowadzona przez telefon. Przedstawimy oferty oraz omówimy Twoje CV. Jeśli stanowisko tego wymaga, zostanie także przeprowadzona krótka rozmowa w języku niemieckim.

Podpisanie umowy

Jeśli rekrutacja zakończy się pozytywnie, zostaniesz zaproszony na podpisanie umowy. Możesz zrobić to osobiście, w jednym z naszych biur, lub otrzymać wymagane dokumenty mailem.

W przypadku wyboru drugiej opcji prosimy o wydrukowanie dwóch egzemplarzy umowy i wysłanie nam najpierw skanu podpisanych dokumentów, a następnie pocztą oryginałów. Swój egzemplarz, podpisany przez nas, wyślemy do Ciebie również pocztą.

Rozpoczęcie zatrudnienia

Następnym krokiem, przed wyjazdem do Niemiec jest kontakt z Koordynatorem Projektu, który przez cały czas zatrudnienia będzie w kontakcie z Pracownikiem. Udzieli szczegółowych informacji dotyczących zakwaterowania, daty rozpoczęcia pracy i innych formalności.

Najczęściej zadawane pytania – praca w Niemczech
FAQ
 • 1. Czy pomagacie znaleźć mieszkanie w Niemczech?

  Koordynatorzy Mondi pomagają w znalezieniu zakwaterowania dla Pracownika, który pokrywa jego koszty. Najczęściej wymaga się, żeby pierwszy tydzień został opłacony przez Pracownika gotówką, po przybyciu na miejsce. Pracownik ma możliwość znalezienia i opłacania zakwaterowania na własną rękę, po uprzednim odpowiednio wczesnym poinformowaniu Pracodawcy. Pracodawca może opłacać rachunki za kwaterę w imieniu Pracownika, zawsze za miesiąc z góry. Kwoty te będą potrącane od najbliższych wynagrodzeń.

  Poszukujemy dla Pracowników kwater prywatnych, w których możliwe jest zameldowanie, a także pobyt bez podpisywania długoterminowej umowy i wpłacania kaucji. Kwatery te są jedynie propozycją. Każdy Pracownik może znaleźć mieszkanie na własną rękę.

 • 2. W jakich rejonach Niemiec mogę pracować z Mondi?

  Mamy oferty pracy w różnych miastach. W każdym ogłoszeniu znajdziesz informację o lokalizacji firmy. Najczęściej pojawiające się landy to zachodnie i południowe – np. Badenia-Wirtembergia, Dolna Saksonia, Nadrenia Północna-Westfalia.

 • 3. Na czym polega zatrudnienie na warunkach niemieckich?

  Zatrudnienie oparte jest na warunkach niemieckich i obowiązują niemieckie przepisy prawa pracy. Umowa o pracę Jest umową o pracę tymczasową, podpisywaną na czas nieokreślony na warunkach niemieckich (IGZ – Tarifvertrag). Jest odpowiednikiem polskiej umowy o pracę tymczasową.

  W jej ramach odprowadzane są składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne zatrudnionego Pracownika w niemieckiej kasie chorych – odpowiednik polskiego NFZ oraz prawo do świadczeń socjalnych (np. Kindergeld, po pół roku nieprzerwanego stosunku pracy w Niemczech). Każdy Pracownik może bez ponoszenia dodatkowych kosztów ubezpieczyć także swoją rodzinę (małżonkę/ka, dzieci – do ukończenia 18 roku życia). Umożliwia to wszystkim tym osobom korzystanie z opieki lekarskiej zarówno w Niemczech, jak i w Polsce.

  Zatrudnienie na warunkach niemieckich oznacza również, że wynagrodzenie Pracownika zostaje przelane w Euro. Osoby zatrudnione w ramach IGZ – Tarifvertrag obowiązuje niemieckie, nie polskie Prawo Pracy.

 • 4. Czy jest szansa na długofalowe zatrudnienie?

  Naszym celem jest nawiązywanie długofalowej współpracy. Wielu Pracowników jest z nami od kilku lat, rozwijając się i poszerzając kwalifikacje. Istnieje także możliwość zatrudnienia na kilka miesięcy oraz oczywiście wymówienia umowy zgodnie z przepisami prawa niemieckiego.

  W przypadku ofert obejmujących projekty na określony czas, jego długość jest zawsze określona w ogłoszeniu. Po zakończeniu projektu, jeśli Pracownik i Pracodawca są zadowoleni z jego przebiegu, możemy zaproponować kolejną ofertę.

 • 5. Czy oferujecie pracę dla par?

  Tak. Jeśli poszukujesz oferty tego typu, wystarczy, że w wyszukiwarce ofert na naszej stronie wpiszesz „dla par” lub skorzystaj z filtra wyszukiwania. Jeśli wyszukiwarka nie odnajdzie takiego zapytania, oznacza to, że obecnie nie mamy wakatów tego typu. Wróć na naszą stronę za kilka dni, być może pojawi się interesująca Cię propozycja.

 • 6. Jak wyglądają formalności związane z nadaniem klasy podatkowej

  Klasę podatkową przyznaje niemiecki urząd finansowy. Odpowiada on za wszystkie zmiany klasy podatkowej, wysokość naliczanego podatku, rodzaje podatku naliczonego np. podatek kościelny itp. O wszystkie zmiany klasy podatkowej należy wnioskować w urzędzie finansowym. Pracownik jest zobowiązany zameldować się w pierwszym dniu pracy oraz przekazać Pracodawcy zaświadczenie ze swoim numerem identyfikacyjnym natychmiast po otrzymaniu go od urzędu finansowego. Konsekwencją niezameldowania się w urzędzie będzie nadanie przez urząd finansowy 6 klasy podatkowej (około 43 % podatku) oraz możliwość nałożenia na Pracownika przez niemieckie instytucje grzywny, ponieważ w Niemczech funkcjonuje obowiązek meldunkowy.

 • 7. Kto będzie moim pracodawcą, jeśli wyjadę do Niemiec z Mondi?

  Pracodawcą jest firma Mondi. To z jej Pracownikami osoba zatrudniona będzie w kontakcie oraz będzie zobowiązana do min. przesyłania kart pracy, zwolnień i zaświadczeń.

 • 8. Jak szybko mogę wyjechać do Niemiec?

  Szybkość wyjazdu zależy od oferty. Zdarzają się propozycje wyjazdu w ciągu kilku dni, czasem na rozpoczęcie projektu trzeba poczekać tydzień lub więcej. Informacji dotyczących daty wyjazdu udzieli Ci rekruter. Jeśli jest to możliwe, staramy się dostosować do Twoich potrzeb i zapewnić możliwość wyjazdu w dogodnym czasie.

 • 9. Jak mogę podpisać umowę? Czy muszę przyjeżdżać do biura Mondi?

  Podpisanie umowy może odbyć się na dwa sposoby. Możesz odwiedzić osobiście jedno z naszych biur. To rozwiązanie dogodne dla osób mieszkających w pobliżu. Jeśli odległość jest dla Ciebie zbyt duża, możesz otrzymać dokumenty drogą elektroniczną, wydrukować je, podpisać i odesłać nam pocztą. Wcześniej prosimy o wysłanie skanu podpisanego dokumentu, by przyspieszyć procedurę.

 • 10. Czy ubezpieczenie niemieckie obowiązuje również w Polsce i czy można korzystać z opieki lekarskiej w naszym kraju?

  Tak. Zarówno Pracownik, jak i członkowie jego rodziny otrzymują kartę AOK, którą mogą legitymować się podczas wizyt lekarskich w Polsce.

 • 11. Czy można ubezpieczyć dzieci?

  Każdy Pracownik może bez ponoszenia dodatkowych kosztów ubezpieczyć w AOK Baden-Würtemberg swoją rodzinę (małżonkę/ka, dzieci – do ukończenia 18 roku życia), jeśli generują oni niskie bądź zerowe dochody. Ubezpieczeni członkowie rodziny otrzymują własną AOK-kartę, którą legitymują się podczas wizyt lekarskich zarówno w Niemczech, jak i w Polsce. Raz w roku należy wypełnić otrzymaną z AOK ankietę potwierdzającą brak zmian w danych podanych we wniosku zgłoszeniowym.

 • 12. Czym jest dieta wyjazdowa?

  Dieta wyjazdowa jest świadczeniem Pracodawcy (Mondi) dla Pracownika. Jego wysokość jest ustalana indywidualnie, w zależności od doświadczenia, kwalifikacji i poziomu znajomości języka niemieckiego.

  Nie jest to dieta delegacyjna o wysokości 49 Euro/dzień. Pracownik Mondi nie jest Pracownikiem delegowanym z Polski, lecz zatrudnianym na podstawie niemieckiej umowy o pracę.

 • 13. Czy firma Mondi organizuje wyjazd do Niemiec?

  Wspieramy Pracowników w znajdowaniu kwater oraz sprawach urzędowych. Dojazd na kwaterę i miejsce pracy pozostaje po stronie Pracownika. Dlatego w większości naszych ogłoszeń znajdziesz informację o mile widzianym prawie jazdy oraz aucie na wyjazd.

 • 14. Czy mogę liczyć na dodatki do wypłaty?

  Po sześciu miesiącach nieprzerwanego stosunku pracy, Pracownikowi przysługują specjalne dodatki finansowe z okazji świąt bądź wakacji – Weihnachtsgeld und Urlaubsgeld. Pieniądze z okazji wakacji są wypłacane za czerwiec, a z okazji świąt Bożego Narodzenia za listopad. Warunkiem otrzymania pieniędzy jest co najmniej 6-miesięczny nieprzerwany, niewypowiedziany stosunek pracy przed odpowiednimi terminami (30 czerwca lub 30 listopada). Wypowiedzenie przez Pracownika umowy przed 31 marca zobowiązuje go do zwrotu Weihnachtsgeld.

  Wysokość dodatku uzależniona jest od długości nieprzerwanego stosunku pracy:

  • Po 6 miesiącach pracy 150 € brutto
  • 3-4 rok pracy 200 € brutto
  • Od 5 roku pracy 300 € brutto
 • 15. Czy mogę otrzymywać Kindergeld pracując w Mondi?

  Tak. Zasiłek na dzieci przyznawany jest przez Niemiecką Kasę Świadczeń Rodzinnych (Familienkasse) osobom pracującym w Niemczech, posiadającym niemiecki numer podatkowy i rozliczającym się z podatków w Niemieckim Urzędzie Skarbowym (Finanzamt).

  Więcej informacji znajdziesz tutaj: http://mondi-polska.pl/poradnik/kindergeld/

 • 16. Czy czas pracy będzie naliczał mi się do emerytury niemieckiej?

  Przez cały okres zatrudnienia składki emerytalne i rentowe odprowadzane są w Niemczech, co uprawnia do ubiegania się w przyszłości (po spełnieniu wymogów europejskich) o emeryturę niemiecką: częściową przy zamieszkaniu w Polsce, bądź całkowitą przy osiedleniu w Niemczech. W przypadku Niemiec prawo do otrzymywania emerytury nabywa się już po 5 latach odprowadzania składek (jest to pierwszy, najniższy poziom – emerytura też jest wtedy stosunkowo niska), potem kolejno po 15, 20, 35 i 45 latach.

  Po spełnieniu wymaganych okresów świadczeniowych można również wnioskować o zwrot odprowadzanych wcześniej składek, ale jest to jednoznaczne z anulowaniem możliwości ubiegania się o emeryturę. Odprowadzanie składek socjalnych w Niemczech gwarantuje nie tylko możliwość nabycia uprawnień do świadczeń emerytalnych ale również świadczeń rehabilitacyjnych (rehabilitacje mogą odbywać się tylko w Niemczech; okres składkowy wynosi w większości przypadków 15 lat).

 • 17. Muszę się rozliczać w Niemczech czy w Polsce?

  Pracownik zatrudniony na niemieckiej umowie o pracę ma obowiązek rozliczać się w niemieckim urzędzie.

 • 18. Co to jest Zeitkonto/ konto czasowe?

  Zeitkonto jest formą rozliczenia i gromadzenia nadgodzin. O szczegółach przeczytasz tu: http://mondi-polska.pl/poradnik/zeitkonto/

Poznaj porady
na wyjazd do Niemiec
Ankieta oceny
współpracy (Kandydat)
Ankieta oceny
współpracy (Pracownik)