Kandydat, Rynek Pracy, 12 września 2019

Pracy w Niemczech można poszukiwać na wiele sposobów. Najczęściej wybieranym jest internet, ze względu na dostępność różnych serwisów oferujących pracę u naszych zachodnich sąsiadów. Jeśli chcesz znaleźć wymarzoną pracę w Niemczech, koniecznie zapoznaj się z zaproponowanymi poniżej rozwiązaniami. Dzięki nim szybko rozpoczniesz pracę za granicą.

Przedstawiamy najczęściej wybierane sposoby poszukiwania ofert przez osoby, które interesuje praca w Niemczech:

  • oferty z internetu
  • oferty z prasy
  • oferty z agencji pracy

W dalszej części artykułu omówimy szerzej każdą z metod, aby pomóc podjąć Ci decyzję, która z nich będzie dla Ciebie najwygodniejsza.

Idealna praca w Niemczech – oferty z internetu

Internet oferuje wiele możliwości w zakresie poszukiwań pod hasłem praca w Niemczech. Oferty internetowe są bardzo liczne, ponieważ coraz więcej firm zamieszcza ogłoszenia o pracę właśnie za jego pośrednictwem. Agencje pośrednictwa pracy posiadają obszerne propozycje ofert na różnych stanowiskach, które mogą zainteresować potencjalnego kandydata. Wśród najpopularniejszych można spotkać: pracownika magazynu, operatora wózka widłowego, spawacza czy ślusarza. Dużym ułatwieniem w przypadku  dowolnie ustawić kryteria wyszukiwania, zgodne z Twoimi preferencjami co do lokalizacji oraz poszukiwanym stanowiskiem odpowiadającym Twoim kwalifikacjom, dzięki czemu znalezienie oferty jest dużo łatwiejsze.

Praca w Niemczech – oferty z prasy, czyli tradycyjne rozwiązania

Jeśli chodzi o poszukiwanie ofert pracy w Niemczech w prasie, wciąż jeszcze niektóre firmy zamieszczają ogłoszenia w ten sposób. Najczęściej można je spotkać w czasopismach branżowych, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że w dobie internetu, który oferuje dużo więcej możliwości, takie poszukiwania są dość ograniczające. Dynamika rynku pokazuje, że często pracownicy w danej firmie są potrzebni praktycznie od zaraz, dlatego pracodawcy czy agencje pracy zrezygnują w takiej sytuacji z zamieszczania ogłoszenia w prasie, ze względu na to, że jest to zbyt długi proces dotarcia do potencjalnego kandydata. Biorąc też pod uwagę fakt, że obecnie duża część pracowników poszukuje pracy przez internet, zdecydowanie szybciej przejdą do etapu rekrutacji te osoby, które znajdą ogłoszenie w internecie i – przykładowo – od razu złożą swoją aplikację.

Praca w Niemczech – oferty z agencji pracy

Poszukiwanie zatrudnienia w Niemczech za pośrednictwem agencji pracy może być bardzo dobrym pomysłem z kilku powodów. Po pierwsze – w sytuacji, kiedy nie znasz języka niemieckiego, możesz mieć pewność, że wszelkie formalności związane z firmą, w której rozpoczniesz pracę, zostaną dobrze przeprowadzone. Nawet jeśli znasz język niemiecki, bez wątpienia pracownicy agencji będą nieocenioną pomocą w różnych sytuacjach związanych z wymogami i przepisami obowiązującymi u naszych zachodnich sąsiadów. Ponadto w przypadku podjęcia decyzji o wyjeździe do pracy z Mondi Polska nie musisz martwić się o zakwaterowanie, ponieważ jest ono jednym z zapewnionych standardów, podobnie jak stała opieka niemieckojęzycznego koordynatora, który pomoże rozwiązać kłopotliwe sytuacje, napotkane podczas pobytu w Niemczech.

Jesteś zainteresowany pracą w Niemczech? Sprawdź aktualne ogłoszenia lub skontaktuj się z nami!

Wybrane oferty pracy
Znajdź najlepszą ofertę dla siebie
Operator maszyn (produkcja drutów miedzianych)
Niemcy,
2021-05-06
Rozpocznij pracę między 13 a 24 września i zgarnij bonus 500€!
Niemcy,
2021-09-14
Praca w Niemczech z Mondi Polska
Niemcy,
2021-08-18