Jeśli szukasz pracy dla elektronika w Niemczech, koniecznie zapoznaj się z naszymi ofertami. W Mondi znajdziesz najciekawsze propozycje dla osób z wykształceniem zawodowym. Pochodzą one wyłącznie od sprawdzonych pracodawców, więc gwarantują stabilne zatrudnienie.

Na czym polega praca elektronika?

Na takie stanowisko jest zawsze duże zapotrzebowanie wśród niemieckich pracodawców. Elektroników poszukują fabryki, zakłady produkcyjne, magazyny, firmy usługowe, a nawet sklepy wielkopowierzchniowe. W zależności od branży obowiązki mogą różnić się między sobą, ale doświadczenie nie zawsze jest wymagane. Ważnym elementem jest znajomość języka – bez niej nie możemy dowolnie przebierać w ofertach pracy.

Jeśli zdecydujesz się na to stanowisko, otrzymasz umowę o pracę na niemieckich warunkach. Oznacza to, że wszystko jest całkowicie legalne, a Ty dostajesz atrakcyjne wynagrodzenie zawsze na czas. Ponadto wraz z rodziną zostaniesz objęty ubezpieczeniem. Praca jako elektronik w firmach na terenie Niemiec to wwwznakomita okazja do rozwoju zawodowego, zdobycia nowego doświadczenia oraz nauki języka.

Twoja praca jako elektronik będzie się różnić w zależności od specyfiki firmy, w której dostaniesz etat. Standardowe zadania na tym stanowisku to:

  • utrzymanie ruchu,
  • nadzór nad stanem maszyn,
  • nadzór nad urządzeniami elektronicznymi,
  • konserwacja maszyn i urządzeń,
  • drobne naprawy nie wymagające usług serwisowych,
  • kontrola poprawności działania maszyn i urządzeń.

Elektronik – zakres obowiązków

Często pracodawcy nie wymagają doświadczenia, choć znajomość zasad działania silników, systemów hydraulicznych czy podstawowa obsługa komputera będzie mile widziana. Praca w Niemczech jako elektronik to doskonały sposób na zdobycie nowego zawodu lub rozwinięcie już posiadanych umiejętności. Jeśli posiadasz doświadczenie w obsłudze, naprawie i serwisowaniu różnego rodzaju maszyn i urządzeń możesz liczyć na wyższe wynagrodzenie oraz pełny etat na wiele lat.

Niewątpliwym atutem będzie znajomość języka lub gotowość do jego nauki. W dłuższej perspektywie elektronik w firmie musi umieć porozumieć się z resztą załogi i pracownikami firm serwisujących sprzęt w przypadku większych awarii. To także niezbędna umiejętność w przypadku czytania instrukcji obsługi maszyn i urządzeń elektronicznych. Do twoich zadań będą należeć również drobne naprawy oraz sprawdzanie poprawności działania, co wiąże się z koniecznością poprawnej komunikacji.

Dla osób bez doświadczenia pracodawcy oferują przyuczenie do utrzymania w ruchu, nadzoru, serwisowania i konserwacji konkretnych urządzeń lub maszyn w swoim zakładzie. Niemcy posiadają silnie rozwinięty przemysł i duże zakłady produkcyjne, gdzie ciągle jest praca dla elektroników. Jako początkujący możesz zajmować się tylko jednym rodzajem instalacji lub mechanizmu – to świetny sposób na zdobycie nowego zawodu i daje czas na naukę języka niemieckiego.

Podsumowanie najważniejszych informacji

Elektronik – na czym polega jego rola w przedsiębiorstwie?

Kim jest osoba na tym stanowisku w firmie? Na czym polega praca elektronik w takim kraju jak Niemcy? Podstawowe obowiązki to kontrola nad poprawnością działania urządzeń elektronicznych i maszyn w firmie.

Czym dokładnie zajmuje się elektronik ?

Do głównych obowiązków pracownika należy nadzór nad stanem maszyn i urządzeń elektronicznych, a także ich konserwacja, kontrola poprawności działania i drobne naprawy nie wymagające zewnętrznego serwisu. Zadania elektronika to również obsługa komputera, jeśli sprzęt jest sterowany za pomocą programów komputerowych lub wymaga przez nie testowania.

Ile może zarobić elektronik w Niemczech?

Zarobki są zawsze uzależnione od doświadczenia oraz pracodawcy. Elektronik potrafiący płynnie mówić po niemiecku oraz znający zasady funkcjonowania maszyn i urządzeń elektrycznych może zarobić od 10 do 11 euro za godzinę. To również umowa o pracę i związane z nią świadczenia, jak ubezpieczenie, chorobowe czy płatny urlop. To także zasiłki dla dzieci oraz inne ułatwienia dla legalnie pracujących.

Jak zostać elektronikiem w Niemczech?

Nie musisz posiadać kierunkowego wykształcenia oraz doświadczenia, by objąć nadzór nad maszynami i urządzeniami elektronicznymi w firmie. Pracodawcy chętnie przyuczają do zawodu, choć oczekują zaangażowania oraz chęci do nauki. Brak znajomości języka również nie będzie przeszkodą, jeśli posiadasz już doświadczenie. W innym przypadku warto już zawczasu zająć się przyswajaniem podstaw niemieckiego.

Niestety, nie znaleźliśmy oferty odpowiadającej Twojemu zapytaniu.
Zostaw swoje CV - odezwiemy się do Ciebie, jeśli się pojawi!

Znajdź pracę w Mondi Polska

Dlaczego warto podjąć zatrudnienie za granicą? Oprócz lepszej płacy to przepustka do zdobycia doświadczenia, które przyda się również w późniejszym czasie. Legalna praca w Niemczech to okazja do zdobycia referencji, które zaowocują, gdy zapragniesz wrócić do kraju i tutaj starać się o zatrudnienie. Nasz zachodni sąsiad to lider przemysłu, dlatego zdobyte umiejętności mogą okazać się bezcenne dla rodzimych firm i zakładów produkcyjnych, fabryk czy magazynów. Również w innych krajach możesz stać się cennym nabytkiem dla pracodawców, więc jeśli nie brakuje ci chęci, chcesz uczyć się nowych rzeczy, a także cechuje cię zaangażowanie i sumienność.

    Nie znalazłeś idealnej oferty dla siebie? Zaaplikuj, a my skontaktujemy się z Tobą, gdy pojawi się odpowiednia oferta.
    Zapoznałem się z klauzulą informacyjną MONDI sp. z o.o. Moje dane będą przetwarzane w procesie rekrutacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) RODO. Zapoznałem się z klauzulą informacyjną MONDI sp. z o.o. Moje dane będą przetwarzane w procesie rekrutacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b) RODO.
    Zostałem poinformowany, że w przypadku podania danych innych niż wynikających z zakresu art. 22 [1] Kodeksu pracy, dane przetwarzane są na podstawie zgody, którą mogę wycofać w każdej chwili, poprzez wysłanie wiadomości z żądaniem na adres mailowy: info@mondi.pl lub osobiście w siedzibie Administratora. Zostałem poinformowany, że w przypadku podania danych innych niż wynikających z zakresu art. 22 (1) Kodeksu pracy, dane przetwarzane są na podstawie zgody, którą mogę wycofać w każdej chwili, poprzez wysłanie wiadomości z żądaniem na adres mailowy: info@mondi.pl lub osobiście w siedzibie Administratora.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykorzystania ich w przyszłych naborach prowadzonych przez MONDI sp. z o.o., przez okres najbliższych 10 lat. Udzieloną zgodę mogę wycofać w każdej chwili, poprzez wysłanie wiadomości z żądaniem na adres mailowy: info@mondi.pl lub osobiście w siedzibie Administratora. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykorzystania ich w przyszłych naborach prowadzonych przez MONDI sp. z o.o., przez okres najbliższych 10 lat. Udzieloną zgodę mogę wycofać w każdej chwili, poprzez wysłanie wiadomości z żądaniem na adres mailowy: info@mondi.pl lub osobiście w siedzibie Administratora.